Nietolerancje pokarmowe
Jeżeli cierpisz na któreś z poniższych problemów/chorób:- wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha, biegunki
- częsty katar, zapalenie zatok
- zmiany skórne tj. Łuszczyca, atopowe zapalenie skóry (AZS), wysypka, pokrzywka, egzema, trądzik, itp.
- częste bóle głowy, migreny, bóle stawów lub mięśni
- problemy z poczęciem lub utrzymaniem ciąży
Warto przed przejściem na dietę wykonać testy diagnostyczne w kierunku nietolerancji pokarmowych.
Wyniki takich badań mogą w wyraźny sposób zasugerować nam na co powinniśmy uważać, a co przynajmniej przez jakiś czas 3-12mc wyeliminować z diety całkowicie.
Nadrważliwość pokarmowa znana była od dawna, nie mniej jednak dopiero od jakiegoś czasu możemy ją dokładnie określić po przez specjalistyczne badania.
Dlatego jeżeli doskwierają Ci powyższe problemy i za pomocą dotychczasowych badań/zabiegów/leków nie udało się ich wyeliminować to warto roszerzyć diagnostykę. Diagnostyka ta w połączeniu z dobrze skomponowaną dietą (i dobrze przestrzeganą dietą) może dać odpowiedź na przyczynę tych problemów.
Wraz z wynikami badań otrzymasza szczegółowe omówienie wyników i przewodnik pacjenta zawierający szereg informacji w tematyce nietolerancji pokramowych (min. Interpretację wyników, sposoby na unikanie powszechnych alergenów, przepisy bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne).
Dodatkowo, na podstawie przeprowadzonego wywiadu żywieniowego, dobiorę dla Ciebie dietę uwzględniającą Twoje indywidualne preferencje żywieniowe. Taka dieta powinna korzystnie wpłynąć na Twoje dolegliwości.
Co do praktyki oferuję dwa rozwiązania:
- Pobranie niewielkiej ilości materiału (krwi włośniczkowej) z palca w gabinecie i wysłanie próbki do badań. Czas oczekiwania na wyniki 2 tygodnie. Oferuję badania FoodPrint 80+, 120+, 160+ wegetariański oraz 220+ firmy Cambridge Diagnostics Badane antygeny pokarmowe w poszczególnych panelach znajdują się tutaj - Badane antygeny pokarmowe
- Skierowanie na badania do konkretnego labolatorium diagnostycznego, osobiście współpracuję z ALAB laboratoria
FAQ:
- Jak przygotować się do badania?
Nie trzeba być na czczo. Należy pić dużo płynów (najlepiej wody), aby usprawnić krążenie krwi. - Jak wygląda badanie?
Badanie trwa ok. 2 minuty. Pobieram krew włośniczkową z palca po przez ukłucie malutkim lancetem. - Jakie są przeciwwskazania do wykonania badania?
Przeciwwskazaniem jest stosowanie leków sterydowych, immunosupresyjnych oraz problemy z krzepnięciem krwi. Długotrwała dieta eliminacyjna również może fałszować wyniki - Jak długo należy eliminować prozapalne produkty?
W zależności od stopnia nasilenia reakcji, eliminujemy poszczególne produkty na zamknięty okres czasu, najczęściej od 3 do 12 miesięcy. Następnie powoli sprawdzamy, czy po kontakcie z produktem powracają dolegliwości. - Ile kosztują poszczególne panele?
Test Food Detective - bada 59 antygenów - 600 zł
FoodPrint 80+ - ponad 80 antygenów pokarmowych - 1000 zł
FoodPrint 120+ - ponad 120 antygenów pokarmowych - 1400 zł
FoodPrint 160+ Vegetarian - ponad 160 antygenów pokarmowych - 1700 zł
FoodPrint 220+ - ponad 220 antygenów pokarmowych – 1800 zł
UWAGA!
Przed badaniem proszę o kontakt i powiadomienie o chęci zrobienia takiego badania, tak abym przygotował zestaw do pobrania materiału.
